Bezpieczna energia z odpadów

Biogazownia w Konopnicy już działa

Biogazownia rolnicza ruszyła w Konopnicy. Instalacja biogazowni o mocy blisko 2 MW będzie produkować energię. Biogazownia będzie mogła produkować energię dla 7 tys. rodzin.

Jak pisze portal wnp.pl biogazowania w Konopnicy należy do spółki Bioenergy Project. Jej szefowa, Zofia Ossowska powiedziała portalowi, że „Biogazownie rolnicze to stabilne, pewne i ekologiczne źródła energii. Bazują na odnawialnych, lokalnych surowcach i mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne”.

Zofia Ossowska zaznaczyła również, że biogazownie rolnicze, takie jak ta w Konopnicy, mogą stanowić stabilną i tanią alternatywę energetyczną dla lokalnych społeczności.

Biogazownia. Tani prąd i ciepło

Biogazowania posiada dwie jednostki Ecomax zaprojektowane przez Gruppo AB, pozwalające na produkcję prądu i ciepła. Wykonawcą była firma KWE – Technika Energetyczna. Jak ustalił portal energia elektryczna będzie sprzedawana do sieci przesyłowych, a ciepło trafi do pobliskiej Rawy Mazowieckiej.

>>Energia z odpadów. Ostrołęka zarobi na prądzie ze śmieci 

Biogazownia zbudowana w Konopnicy będzie pozwalała na produkcję 17 MWh elektryczności i 17 MWh ciepła. Jak zaznacza portal biogazownia to szansa na rozwój regionu, bo lokalni rolnicy znajdą zbyt dla zbiorów, które będą wykorzystywane jako paliwo do zasilania instalacji.

Lokalne biogazownie rolnicze w kontekście coraz wyższych cen energii mogą okazać się znakomitą inwestycją dla lokalnych społeczności poszukujących tanich źródeł energii.

>>Więcej na temat biogazowni w Konopnicy znajdziesz na wnp.pl