Bezpieczna energia z odpadów

Londyński bazar świeci przykładem!

Londyński rynek z żywnością Borough Market oprócz ekologicznej żywności proponuje również ekologiczne rozwiązania. Ostatnimi czasy postawił on sobie nowy cel, czyli zredukowanie do zera odpadów generowanych na terenie bazaru, używając jedynie biodegradowalnych opakowań oraz kompostowanych produktów.

Borough Market to jeden z najpopularniejszych rynków żywieniowych w Londynie i ma on ambicje zostać największym bazarem całkowicie pozbawionym jednowyrazowych, plastikowych opakowań. Jednym z rozwiązań na osiągnięcie tego celu jest wprowadzenie fontann z bezpłatną wodą pitną, co w przyszłości doprowadzić ma do wycofania plastikowych butelek jednorazowego użytku.

W Wielkiej Brytanii każdego dnia do obiegu trafia 38,5 mln plastikowych butelek z czego 16 mln trafia na wysypiska lub zastają wyrzucone do lasów lub oceanów. Ich rozkład trwa około 450 lat, dlatego postanowienia zarządców bazaru są jak najbardziej logiczne i potrzebne.

Dodatkowo, bazar i jego 114 sprzedawców dąży do wprowadzenia samych biodegradowalnych i kompostowanych produktów. Dzięki temu każde niewykorzystane opakowanie lub resztki jedzenia będzie mogło zostać poddane ekologicznej utylizacji.

-To wspaniałe, że ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę ze zdrowotnych korzyści wynikających z odpowiedniego nawodnienia, ale również są coraz bardziej zaniepokojeni ilością plastikowych butelek, która trafia do obiegu każdego dnia – powiedział Darren Henaghan, dyrektor zarządzający Borough Market.

Na podstawie: reo.pl