Bezpieczna energia z odpadów

Ustawa śmieciowa 2013: Jak uciec przed opłatami?

Ustawa śmieciowa 2013 spowodowała zwiększenie opłat za wywóz śmieci w wielu gminach. Niektórzy uciekają przed opłatą śmieciową po prostu wymeldowując się. 

Ustawa śmieciowa 2013 budzi liczne kontrowersje wśród samorządowców i zwykłych mieszkańców. Budzi kontrowersje, bo często wiąże się ze wzrostem opłat za wywóz śmieci. Jak podaje serwis polskalokalna.pl w związku ze zbliżającym się wejściem w życie ustawy śmieciowej, coraz więcej osób w celu uniknięcia opłaty śmieciowej wymeldowuje się spod dotychczasowych adresów.

Według serwisu tylko w Prudniku 23 osoby wymeldowały się od początku roku – podaje tamtejszy magistrat. Zdaniem zaskoczonych skalą zjawiska urzędników, zjawisko nasiliło się po przyjęciu przez radnych uchwał śmieciowych. Reakcje mieszkańców Prudnika związane są z  metodą naliczania opłat według liczby osób w domu. Oczywiście niespełna 30 osób to zaledwie promil w 27 tysięcznym miasteczku.

Natomiast zastanawia determinacja ludzi, którzy składają sporo wysiłku w uniknięcie opłat związanych z nową ustawą śmieciową. Powstaje pytanie czy w innych gminach sytuacja wygląda podobnie?