Bezpieczna energia z odpadów

Gminy mają problem ze ściągalnością opłat za wywóz śmieci

Niewielka gmina spod Nowego Targu ma problem ze ściągalnością zaległości od mieszkańców, którzy nie zapłacili za śmieci.

Zalegający generują dług

 

Od początku obowiązywania ustawy śmieciowej gmina Szafiary ma prawie 20 tys. zł zaległości od mieszkańców, którzy wciąż nie płacą za wywóz śmieci ze swoich posiadłości.
Za poprzedni rok wszyscy dłużnicy zalegają na ponad 5 tys. zł. Tylko za pierwszy kwartał bieżącego roku jest to już 14 tys. zł. Dodatkowo dotychczas 8 osób z terenu gminy Szafiary wciąż nie złożyło deklaracji na odbiór odpadów. Wójt zapowiada, że wkrótce każda z osób otrzyma upomnienie nawołujące do wypełnienia deklaracji.

Pytania o odpady w stronę sejmu

 

Stanisław Ślimak, wójt gminy Szafiary pytany przez witrynę 24tp.pl na temat nowego systemu gospodarowania odpadami wypowiada się dosadnie: – Gdyby ktoś miał pytania do radnych i sołtysów, kto wymyślił taki system gospodarki odpadami, to w Nowym Targu są biura posłów i senatorów, oni zasiadają w sejmie i ich trzeba o to zapytać.
Gminę obowiązuje ważna umowa na wywóz nieczystości warta 770 tys. zł. Miejscowy polityk zapowiada też, że konieczna jest akcja sprzątania przydrożnych rowów i likwidacji dzikich wysypisk.

Źródło: 24tp.pl