Bezpieczna energia z odpadów

Gospodarowanie odpadami komunalnymi. Konferencja

Gospodarowanie odpadami komunalnymi w świetle tzw. ustawy śmieciowej to dominujący temat konferencji Od miasta do metropolii organizowanej przez Górnośląski Związek Metropolitalny.

Od Miasta do Metropolii to konferencja organizowana 16 listopada 2012 roku przez Górnośląski Związek Metropolitalny. W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie kwestia gospodarowania odpadami komunalnymi w świetle nowych przepisów prawnych związanych z wejściem w życie tzw ustawy śmieciowej.

Warto śledzić konferencję, bo o problemach z odpadami i gospodarce komunalnej będą wypowidać się przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, związków komunalnych oraz organizacji skupiających firmy działające w branży odpadowej w tym specjalistów działających w obrębie spalarni.

Gospodarowanie odpadami komunalnymi wymiana doświadczeń

Konferencja będzie miała na celu wymianę doświadczeń w tworzeniu systemów gospodarki odpadami komunalnymi. Mowa będzie o możliwie najbardziej racjonalnych, efektywnych i opłacalnych ekonomicznie sposobach radzenia sobie z odpadami. Do udziału w tej części konferencji zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Ochrony Środowiska, prawników i naukowców.

Podczas konferencji mają pojawić się przedstawiciele samorządów Niemiec i Szwecji – prowadzących gospodarkę odpadami komunalnymi w sposób nowoczesny i zrównoważony. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z najnowszym planem gospodarki odpadami dla województwa śląskiego.

>>Ceny śmieci 2013. Ile będą kosztować odpady komunalne?

Na zakończenie obrad przewidziano dyskusję z udziałem przedstawicieli samorządów zobligowanych do odbioru śmieci od mieszkańców oraz podmiotów gminnych i prywatnych zbierających i zagospodarowujących te odpady.

GZM serdecznie zaprasza do udziału w konferencji – wstęp wolny. Więcej szczegółów TUTAJ