Bezpieczna energia z odpadów

Inwestorzy spalarni odpadów będą działać razem

Jednostki inwestujące w spalarnie odpadów łączą siły. Działalność rozpoczęło Forum Beneficjentów projektów spalarni realizowanych w Polsce. Do porozumienia przystąpiło  sześciu inwestorów.

Porozumienie inwestorów spalarni odpadów podpisano w Koninie. Nazwane Forum Beneficjentów skupia na razie sześciu inwestorów z branży spalarni. Są to przedstawiciele największych inwestycji z tego obszaru. W forum znaleźli się inwestorzy projektów budowy spalarni w Białymstoku, Bydgoszczy, Koninie, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. Jak podają media związane z energetyką forum jest organizacją całkowicie społeczną i działającą na zasadach dobrowolnej współpracy.

Jaki są cele porozumienia? To przede wszystkim wymiana informacji i doświadczeń związanych z problemami pojawiającymi się w trakcie realizacji inwestycji spalarniowych. Porozumienie ma również na celu poszerzanie wiedzy i świadomości w zakresie spalania odpadów i działania zakładów termicznej obróbki śmieci.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, tym cenniejsza, że znajomość zasad funkcjonowania spalarni jest dość niska. W okół tego typu zakładów narosła cała masa mitów. Można mieć nadzieję, że działania inwestorów spalarni pozwolą na rzetelną debatę wokół spalania śmieci.