Bezpieczna energia z odpadów

Już jutro startują targi Ekotech – tegoroczna 22. edycja zapowiada się wyjątkowo!

Merytoryczne spotkania i konferencje, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości dwudniowych targów Ekotech.

Najlepsi branżowi producenci i najnowsze rozwiązania

55. Wystawców z całej Polski pojawi się już jutro w Targach Kielce na tegorocznych targach Ekotech. Wśród nich są m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. Nie zabraknie prezentacji najnowszych rozwiązań branżowych m.in. elektryczne pojazdy platformowe zoptymalizowane pod względem zużycia energii, wagi i poziomu hałasu, automaty do recyklingu oraz aplikacji do segregacji odpadów.

Wydarzenia towarzyszące targom Ekotech

Pierwszego dnia spotkania branży komunalnej, 23 lutego br. odbędzie się Forum Zarządzania Odpadami skierowane do samorządowców, przedsiębiorców i osób zainteresowanych problematyką odpadową. W spotkaniu weźmie udział aż 14 Prelegentów, którzy poruszą kwestie gospodarowania odpadami w Polsce i za granicą. Nowością podczas tegorocznych targów branży komunalnej jest współorganizowana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego konferencja pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” zaplanowana na 24 lutego br. Na konferencji zaprezentowane zostaną m.in. dobre praktyki oraz pomysły i gotowe przykłady działań minimalizujących oddziaływanie negatywnych zmian klimatu, szczególnie w zakresie ochrony powietrza. Podczas dwóch dni spotkania branży komunalnej zaplanowano również blok prelekcji skierowany m.in. do stacji demontażu pojazdów. Stowarzyszenie Eko Auto przeprowadzi wykład na temat wyzwań dla branży pojazdów wycofanych z eksploatacji, a firma Ekolog zorganizuje spotkanie informacyjne dot. otwarcia skupu złomu i stacji demontażu pojazdów. W programie Ekotech znajdują się również warsztaty pt. „Jestem Eko” dot. prawidłowego zagospodarowania  odpadów komunalnych oraz zasad segregacji odpadów.

Zapraszamy już 23 i 24 lutego do Targów Kielce na 22. edycję Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Wydarzeniu towarzyszą targi ENEX i ENEX Nowa Energia oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.