Bezpieczna energia z odpadów

Trwają Targi EKOTECH. Dziś drugi dzień wydarzenia.

Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców
i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.

Wystawa pełna nowości

W tegorocznych Targach Ekotech bierze udział 55. Wystawców z całej Polski, a oferta firm jest bardzo różnorodna. Wśród są m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. Na stoiskach Wystawców prezentowane są również najnowsze rozwiązania branżowe w tym m.in. elektryczne pojazdy platformowe zoptymalizowane pod względem zużycia energii, wagi i poziom hałasu, automaty do recyklingu oraz aplikacje do segregacji odpadów.

Spotkania pełne wartościowej wiedzy

Program Targów Ekotech jest wypełniony branżowymi konferencjami i spotkaniami. Pierwszego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w Forum Zarządzania Odpadami oraz w wykładzie na temat wyzwań dla branży pojazdów wycofanych z eksploatacji organizowanym przez Stowarzyszenie Eko Auto. Drugiego dnia targów zaplanowano konferencję pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” spotkanie informacyjne dot. otwarcia skupu złomu i stacji demontażu pojazdów organizowane przez firmę Ekolog.

Targi pełne Jubilatów

Wśród wystawców spotkania branży komunalnej i energetycznej znalazły się podmioty, które w tym roku obchodzą jubileusze swojej działalności. Zostali oni docenieni przez organizatorów targów. Podczas tegorocznych targów Ekotech i Enex świętowano:

– jubileusz 5.lecia istnienia Wystawcy targów Ekotech – Czasopisma Technika Komunalna,

– jubileusz 10.lecia istnienia Wystawców targów Ekotech – firmy Arbena, Ekorum, Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto, Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu,

– jubileusz 20.lecia istnienia Wystawców targów Ekotech – firmy Marseplast oraz ARTechnik,

– jubileusz 25.lecia istnienia Wystawcy targów Ekotech – magazynu Biznes i Ekologia, magazynu Polska Ekologia.

Wystawca targów Ekotech firma Bergmann świętował 10.lecie powstania polskiego przedstawiciela firmy oraz 50. lat działalności w Niemczech.

Pierwszego dnia targów XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH uhonorowano również medalami i wyróżnieniami wybranych Wystawców.

Na 22. edycję Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zapraszamy jeszcze dzisiaj, 24 lutego 2022 roku.