Bezpieczna energia z odpadów

Kolejna polska spalarnia ukończona

Notowana na GPW spółka Mo-Bruk, działająca w branży gospodarki odpadami ukończyła inwestycję w spalarnię. Właśnie dokonała końcowego odbioru robót związanych z budową. Spalarnia odpadów niebezpiecznych powstała w Karsach.

Spółka poinformowała właśnie, że łączna wartość nakładów inwestycyjnych jakie pochłonęła budowa wyniosła 39,6 mln zł. Całość budowy spalarni została zrealizowana w ramach rozbudowy Zakładu Produkcji Paliw Alternatywnych w Karsach.
To już druga, po spalarni RAF-Ekologia instalacja tego typu, jaką spółka posiada. Dzięki niej łączne moce produkcyjne Mo-Bruk w zakresie termicznego przetwarzania odpadów niebezpiecznych wzrosły z 10 do 35 tys. ton rocznie. Wkrótce w wyniku oddania do użytku nowej instalacji powinien nastąpić wzrost przychodów i wyników finansowych firmy przetwarzającej śmieci.
Jak tłumaczy spółka w komunikacie opublikowanym w związku z zakończeniem inwestycji wytworzona w instalacji para i ciepłe powietrze zostaną wykorzystane do podsuszania paliw alternatywnych produkowanych w Zakładzie Produkcji Paliw Alternatywnych w Karsach oraz do wytwarzania energii elektrycznej.
Na podstawie: Budownictwo.wnp.pl