Bezpieczna energia z odpadów

W Lublinie nie wszyscy segregują śmieci

1300 lublinian otrzymało ponaglenia w sprawie złożenia deklaracji śmieciowych. Aż tylu mieszkańców chce uniknąć zmian wprowadzonych w ubiegłym roku.

Nowe zasady obowiązują od 1 lipca ub.r. Lubelski ratusz podsumował pół roku od wprowadzenia nowych przepisów. Główny wniosek wymieniany przez pracowników magistratu jest taki, że mieszkańcy Lublina chcą segregować śmieci. O 100 proc. wzrosła liczba frakcji suchej, która jest segregowana przez mieszkających w mieście.
Dla odmiany liczba odpadów zmieszanych na terenie miasta zmalała o 15 proc. Z części dzielnic odebrane mniej śmieci niż zakładano, to tereny obejmujące: Ponikwodę, Hajdów-Zadębie, Tatary i Felin. Więcej nieczystości wywieziono z Szerokiego, Sławinka, Rur oraz Węglina.

Wysyłane są ponaglenia

 

Wciąż 1300 osób chce uniknąć zasad wprowadzonych wraz z nowym systemem. Tyle gospodarstw otrzymało wezwania do wypełnienia deklaracji śmieciowych. W przypadku takich osób z czasem będą stosowane odgórnie narzucane stawki za odbiór śmieci. W takich sprawach wszczęto już 310 postępowań. Kolejnych 1238 upomnień trafiło do osób, które deklaracje wypełniły, ale nie płacą za wywóz śmieci.
Mieszkańcy Lublina od wprowadzenia ustawy śmieciowej wyrzucili ponad 45 tysięcy ton odpadów, z czego 31 tys. ton to odpady zmieszane, zaś frakcja sucha to kolejne 8 tys. ton.
Na podstawie: Kurierlubelski.pl

1300 lublinian otrzymało ponaglenia w sprawie złożenia deklaracji śmieciowych. Aż tylu mieszkańców chce uniknąć zmian wprowadzonych w ubiegłym roku.