Bezpieczna energia z odpadów

Mieszkańcy Ostrowa zapłacą mniej za wywóz śmieci

Z początkiem lipca mieszkańców Ostrowa zaczną obowiązywać mniejsze stawki za wywóz śmieci. W minionym tygodniu radni przegłosowali projekt złożony przez prezydenta miasta, który opowiadał się za mniejszymi stawkami jakie będą musieli płacić mieszkańcy.

Stawka prezydencka najlepsza

 

Dzięki prezydentowi Ostrowa Jarosławowi Urbaniakowi mieszkańcy miasta będą płacić 11 zł w przypadku segregowania odpadów i 19 zł w przypadku nieczystości niesegregowanych.
To wynik przegłosowanej przez radnych propozycji prezydenta tej miejscowości, który złożył jedną z dwóch propozycji uchwał zmniejszających opłaty za wywóz nieczystości. Drugą złożyło troje radnych – Beata Klimek, Łukasz Jędrzejak i Alojzy Motylewski. Ostatecznie przyjęte przez miejscowych polityków stawki proponowane przez prezydenta to odpowiednio 11 zł w przypadku sortowanych odpadów i 19 zł w przypadku niesegregowanych odpadów. Wspomnieni wyżej radni proponowali odpowiednio 10 zł od osoby za śmieci segregowane i 17 zł za niesegregowane.

Propozycja radnych nie przeszła

 

Dotychczas za wywóz śmieci płaciło się odpowiednio 13,5 zł od osoby gdy śmieci się segregowało i 20 zł gdy tego się nie robiło. Alojzy Motylewski na ostatniej sesji radnych zgłosił do projektu prezydenckiego wniosek o dodatkowe obniżenie stawek do wspomnianych kwot. Ten jednak szybko upadł w głosowaniu radnych.
Cytowany przez serwis Naszrynek.pl Przemysław Krysztofiak komentując wniosek prezydencki zwracał uwagę, że ten został zaakceptowany przez wszystkie komisje, ponieważ proponowane stawki są możliwe do realizacji. – „Ta obniżka powinna cieszyć mieszkańców” – mówił.
Stanisław Karkowski, zastępca prezydenta Ostrowa odnosząc się do głosowania radnych informował, że już pół roku temu obiecano przeanalizowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, w konsekwencji czego zostaną zaproponowane nowe stawki. – „Nikt nie obiecywał, że będą to niższe stawki” – mówi na łamach Naszrynek.pl Stanisław Krakowski. – „Okazało się jednak, że mamy możliwość zaproponować naszym mieszkańcom obniżkę cen za odbiór odpadów. Dziś wiemy, że stać nas na obniżkę cen za segregowane odpady z 13,5 na 11 złotych”.

Na podstawie: Naszrynek.pl