Bezpieczna energia z odpadów

Obniżka cen śmieci w 2014 roku

Na wrzesień tego roku zapowiadana jest specjalna sesja rady miasta Krakowa dotycząca opłat za wywóz śmieci. Prezydent ma złożyć wniosek ws. obniżenia opłat, które nastąpi najwcześniej w 2014 roku.

Radni miasta Krakowa przyjęli uchwałę kierunkową dla prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, dotyczącą planu obniżenia opłat za wywóz śmieci. Teraz czekają na wniosek prezydenta ws. obniżki cen, który najprawdopodobniej zostanie złożony podczas specjalnej sesji rady miasta planowanej na wrzesień tego roku.

Zgodnie z informacjami z serwisu Onet.pl szacowane koszty wywozu śmieci podczas ogłaszania przetargów w Krakowie plasowały się na poziomie 52 mln zł. Zwycięskie konsorcjum wyszło jednak z propozycją o wiele niższej kwoty w wysokości 24 mln zł.

Ceny śmieci

Zarówno wniosek prezydenta dotyczący pożądanej obniżki cen za wywóz śmieci, jak i korekta błędów w ustawie śmieciowej, są przewidziane na wrześniowej sesji specjalnej. Przewodniczący rady miasta Bogusław Kośmider uznaje także za niezbędne przeprowadzenie debaty na temat kryteriów wyboru opłaty śmieciowej w związku z brakującymi deklaracjami śmieciowymi części mieszkańców. To również może wpłynąć na zmniejszenie opłaty za wywóz śmieci.

Na podstawie Onet.pl