Bezpieczna energia z odpadów

Spalarnia Karlino. Będą dyskutować z mieszkańcami

W sprawie przyszłości spalarni Karlino odbędzie się rozprawa administracyjna. Problem w tym, że inwestor nie dostał zgody na zakup działki.

Podczas spotkania głos w sprawie spalarni Karlino będą mogli zabrać mieszkańcy, eksperci oraz inwestorzy. Bo jak tłumaczy burmistrz Karlina Waldemar Miśko najważniejsze jest, to żeby w sprawie mogło zabrać głos jak najwięcej zainteresowanych osób.

Obecnie spalarnia Karlino jest na etapie przyznawania jej decyzji środowiskowej. Ta ma zapaść 10 lipca dlatego ogłoszono szerokie konsultacje społeczne w tej sprawie. Problemem dla powodzenia inwestycji może być zablokowanie inwestorowi możliwości zakupu działki w strefie ekonomicznej Daszewo. To jednak nie wstrzymuje samej procedury wydania decyzji środowiskowej.

Boją się spalarni

Dlaczego nie ma zgody na sprzedaż działki inwestorowi? Mieszkańcy oraz radni boją się skażenia terenu wokół spalarni oraz wycofania się pozostałych inwestorów ze strefy ekonomicznej.

Spalarnia Karlino miałaby służyć utylizacji odpadów medycznych, weterynaryjnych oraz niebezpiecznych. Spalarnia będzie również produkowała i dostarczała energię cieplną i elektryczną produkowaną w toku utylizacji odpadów.