Bezpieczna energia z odpadów

Spalarnia w Krakowie. Przygotowania do budowy

Spalarnia w Krakowie to jedna z największych tego typu inwestycji w kraju. Trwają intensywne prace przygotowawcze do budowy spalarni. Znany jest również dostawca kotłów do spalania.Jak podaje InfoKraków24 kotły dla spalarni w Krakowie kotły dostarczy Doosan Lentjes, spółka zależna Doosan Power Systems. Kontrakt obejmuje projekt, dostawę urządzeń oraz usługi związane z montażem i rozruchem. Kotły to kluczowy element całej inwestycji.

Jak podaje serwis kontrakt będzie obejmował dostawę dwóch kompletnych linii, które będą w stanie przerobić blisko 220 tys. odpadów rocznie. Mariusz Marciniak, Dyrektor Sprzedaży Doosan Power Systems w Polsce powiedział portalowi: – Warto wiedzieć, że urządzenia zaproponowane dla Krakowa opierają się na sprawdzonej technologii tzw. rusztu schodkowego posuwisto-zwrotnego i kotła, dzięki któremu produkowany może być prąd oraz ciepło sieciowe.

Energia z odpadów, to ważny element każdej instalacji związanej ze spalaniem odpadów. Zakontraktowane dla Krakowa rozwiązania zostały wcześniej wdrożone i przetestowane między innymi w Holandii i Niemczech.