Bezpieczna energia z odpadów

Spalarnia w Szczecinie. Kiedy budowa?

Również w przypadku spalarni w Szczecinie wszyscy oczekują rozpoczęcia prac. Na placu budowy szczecińskiej spalarni zacznie się ruch, gdy zielone światło da wojewoda. Kiedy?

Jak pisze portal gs24.pl spalarnia w Szczecinie czeka z rozpoczęciem budowy na jeszcze jeden bardzo ważny dokument – pozwolenie na budowę wydawaną przez wojewodę zachodniopomorskiego. Z wypowiedzi udzielonej portalowi – Od 19 lipca trwa procedura sprawdzająca, czy takie pozwolenie możemy wydać. Trudno określić konkretną datę, kiedy to się stanie – mówi Agnieszka Muchla z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Wszystko może potrwać miesiące albo tygodnie. Wiele zależy od sprawnych działań urzędników, ich rekomendacji i opinii. Oczywiście inwestor zaciska kciuki i liczy, że będą to jednak tygodnie i to najbliższe, a nie miesiące.

Spalarnia w Szczecinie. Czas goni

Tak jak w przypadku spalarni w Bydgoszczy i tutaj nie ma zbyt wiele czasu do namysłu, bo zakład musi być oddany do użytku w 2015 roku. Tym bardziej, że spalarnia jest inwestycją o charakterze ekologicznym. Ma rocznie produkować ze spalanych odpadów 15 proc. energii cieplnej potrzebnej miastu oraz 50 MWh energii elektrycznej.

Spalarnia powstanie na Ostrowie Grabowski – terenie portowym. Koszt jej budowy szacowany jest na 600 mln złotych.

Na podstawie gs24.pl