Bezpieczna energia z odpadów

Ustawa śmieciowa 2013. Śmieciowa demonstracja we Wrocławiu?

Ustawa śmieciowa 2013 mobilizuje śmieciowe protesty mieszkańców we Wrocławiu. W związku ze zbliżającą się decyzją o ustaleniu opłaty śmieciowej wielu spółdzielców zarządców i mieszkańców zamierza demonstrować pod magistratem z workami pełnymi śmieci. 

Ustawa śmieciowa wymusza ustalenie przez gminy i miasta stawek za odbiór odpadów komunalnych. Jak pisze Gazeta Wrocławska we Wrocławiu wielu spółdzielców, administratorów i zwykłych obywateli chce stawić się z workami pełnymi śmieci stawić pod Urzędem Marszałkowskim. Ma być to forma protestu przeciwko nowym stawkom za wywóz odpadów komunalnych.

Ustawa śmieciowa we Wrocławiu związana jest ze zwiększeniem cen za wywóz odpadów. I właśnie planowane podwyżki są źródłem niezadowolenia Wrocławian, którzy planują protest z workami śmieci. Protestujący są oburzeni ich zdaniem nieracjonalną gospodarką odpadami komunalnymi. W tej chwili śmieci z Wrocławia wożone są do oddalonej od miasta o około 80 km Rudnej, co zdecydowanie wpłynęło na koszty ponoszone przez mieszkańców.

Ustawa śmieciowa i protesty

Jak podkreśla gazeta przeciwko planowanym podwyżkom zbuntowała się już Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Dwór. Protest spółdzielnia kieruje do radnych, skarżąc się, że stawka 1,2 zł za mkw jest bardzo wysoka i nie ma żadnego uzasadnienia. To pięciokrotny wzrost opłat. Spółdzielcy, którzy chcą protestować, irytują się, że radni zupełnie zignorowali przygotowany przez nich projekt uchwały ws opłat śmieciowych. Cóż teraz ratusz będzie musiał się uporać z workami śmieci protestujących.

Więcej Gazeta Wrocławska

Ustawa śmieciowa. Wrocław protest śmieciowy.