Bezpieczna energia z odpadów

Zamieszkaj w hotelu ze śmieci

Puszki, stare zabawki, gazety, zardzewiałe kołpaki, zniszczone ubrania – takie śmieci można znaleźć na europejskich plażach. Jednak co dla jednych jest odpadkiem, dla innych może posłużyć jako materiały do budowy hotelu.

Taki ekologiczny hotelik stał przez jakiś czas w Rzymie, obok Mauzoleum Hadriana. Do jego wybudowania zużyto około 12 ton śmieci, które zostały zebrane z europejskich plaż. Jedynie deski podłogowe i drewniany szkielet na którym opiera się cała konstrukcja nie pochodzą z odpadów. Oczywiście cały budynek, przed oddaniem do użytku, został zdezynfekowany.

Po co nam taki hotel? Jak mówią twórcy obiektu o dumnej nazwie „Save the Beach” inicjatywa ma na celu uświadomienie europejczykom, że warto troszczyć się o czystość plaż, gdzie spędzamy wiele wolnego czasu.

– Chcemy przekazać ludziom, że powinni zwrócić uwagę na ten problem. Tu chodzi o ich wakacje, o czas, który cenią najbardziej – przekonuje Juan Garcia z Save The Beach.

Jednak goście tego nietypowego obiektu nie mogą liczyć na luksusy. Nie ma w nim bowiem bieżącej wody i prądu. Mimo tych niedogodności, rezerwacje w hotelu trzeba robić z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli ktoś ma ochotę spędzić noc w jednym z pięciu pokoi w „śmieciowym hotelu”, musi poczekać.

Źródło: www.ekologia.pl