Bezpieczna energia z odpadów

Zapraszamy na targi ECOMONDO/ KEY ENERGY: Targi Zielonej Gospodarki

Ecomondo / Key Energy to międzynarodowe targi organizowane w centrum targowym Rimini Expo Center w dniach 7-10 listopada 2017r. przez IEG (Włoska Grupa Wystawiennicza). To pierwsza europejska wystawa dotycząca gospodarki o obiegu zamkniętym. Odwiedza je co roku ponad 1200 firm, które prezentują swoje produkty i procesy, oraz 105000 uczestników z ponad 40 krajów.

Targi są europejskim spotkaniem specjalistów i ekspertów branży, zajmujących się ważnymi i pilnymi do rozwiązania aspektami zielonej gospodarki, umożliwiając wszystkim uczestnikom rynku udział w wyzwaniach i szansach nowej ery zrównoważonego rozwoju na świecie.

Tegoroczna edycja Targów prezentuje różne akcenty: przede wszystkim gruntowną analizę wzrostu i szans na rynku bioprzemysłowym, biorąc biometan jako element łączący pomiędzy energią odnawialną i tradycyjną, a także skoncentrowanie się na systemach i rozwiązaniach zapobiegających ryzyku hydrogeologicznemu i poważnym zagrożeniom związanym z klimatem, powodziami i erozją wybrzeża.

Szczególną uwagę poświęci się energii fotowoltaicznej i magazynowaniu energii. Rynek, który obecnie ma obrót w wysokości 950 milionów Euro rocznie i przypuszcza się, że w kolejnych latach znacznie wzrośnie. Dowodem tego są dwa nowe działy ekspozycyjne: Key Solar – poświęcone energii fotowoltaicznej i Key Storage – dedykowane problematyce magazynowania energii uzyskanej ze źródeł odnawialnych, które zwiększają ofertę wraz z wystawą Key Efficiency – dedykowanej technologiom, systemom i rozwiązaniom dla inteligentnego wykorzystania zasobów oraz Key Wind – skupiającej się na energetyce wiatrowej.

Jeśli chodzi o konferencje podczas Targów, poruszone zostaną na nich kwestie synergii z europejską polityką rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze wodnym. Innowacją będzie w szczególności tematyka Horizon2020 SMART-Plant, która dotyczy gospodarki o obiegu zamkniętym w oczyszczalniach miejskich, z wieloma firmami i ośrodkami badawczymi. Wśród uczestników będą światowej sławy technolodzy, na przykład koordynator klastra odzyskiwania zasobów w International Water Association oraz przedstawiciele platformy WssTP, z którą organizator targów Ecomondo / KeyEnergy nawiązuje stosunki dwustronne.

Ponadto, tematyka energii fotowoltaicznej będzie dyskutowana podczas konferencji „Fotowoltaika z magazynem energii – międzynarodowe scenariusze” koordynowanej przez pana Roberto Vigotti, Prezesa firmy Res4Med. Konferencja przedstawi perspektywę sytuacji w zakresie magazynowania energii w Europie i w obszarze Morza Śródziemnego a także przedstawi międzynarodowe scenariusze do osiągnięcia celu UE 2030, podczas gdy wydarzenie „Energia wiatrowa: rynek międzynarodowy” przedstawi techniczne i ekonomiczne możliwości tego sektora, które mają odegrać decydującą rolę w nadchodzących latach.

Włochy należą do wiodących krajów Europy w sektorach zielonej gospodarki oraz gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności w zakresie efektywności energetycznej, recyklingu odpadów i wydajności zasobów. Z tego powodu targi Ecomondo / Key Energy są punktem odniesienia w międzynarodowym scenariuszu tego typu wydarzeń, w którym wszystkie wiodące firmy tego sektora mogą spotykać się i odkrywać trendy, innowacje i nowe technologie oraz wymieniać się poglądami z profesjonalistami.

Każdego roku targi Ecomondo / Key Energy potwierdzają swoją rolę międzynarodowego „nie do pominięcia” wydarzenia poświęconego gospodarce o obiegu zamkniętym, jak widać na wykresach: ponad 1200 firm na 113 000 m² powierzchni ekspozycyjnych, ponad sto konferencji i mówców; 550 nabywców uczestniczyło w 4.500 spotkaniach biznesowych; ponadto 520 dziennikarzy i 163 milionów kontaktów medialnych dzięki środowisku mediów i społeczności międzynarodowej.

Więcej informacji na temat tych targów można uzyskać na stronie: http://en.ecomondo.com/

 

KONTAKT DLA MEDIÓW
Koordynator komunikacji i mediów krajowych: Elisabetta Vitali;

Koordynator międzynarodowych mediów i kumunikacji: Patrizia Rovaris;

Rimini office: press office manager: Marco Forcellini;

Communication specialists: Alessandro Caprio, Jacopo Frenquellucci mediarimini@iegexpo.it