Bezpieczna energia z odpadów

EKOTECH w wersji on-line

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech co roku co roku gromadziły najważniejszych przedstawicieli branży komunalnej w Polsce. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzenia do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale zespół kieleckiego ośrodka wystawienniczego przygotował specjalne spotkanie dla swoich zwiedzających i wystawców. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.  

Choć wiemy, że nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, to wierzymy, że będzie to namiastka naszych targów – zapowiada Marcin Musiał menadżer wystawy Ekotech i zaprasza na wydarzenie w wersji wirtualnej. Tegoroczne targi ochrony środowiska obędą się wirtualnie 29 kwietnia.

 

Pokaż, w czym jesteś najlepszy!

Pierwszym z filarów spotkania będą prezentacje oferty produktowej. Multimedialny pokaz da możliwość zapoznania się z nowościami firm, a także sprawdzonymi sprzętami służącymi segregacji czy recyklingowi  odpadów. Nie zabraknie także prezentacji samochodów służących do transportu odpadów, tematów dotyczących składowania odpadów komunalnych oraz ich utylizacji.

 

Ekotech – wartościowe spotkania

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami od lat doceniane były również ze względu na merytoryczne spotkania. Tych nie zabraknie również i w tym roku. Organizatorzy zapraszają m.in. na webinarium, którego tematem będą normy budowy i zagospodarowania altan odpadowych. Funkcjonalność miejsc na składowanie odpadów to niezwykle ważna kwestia –  Konferencja będzie dotyczyć pierwszych w kraju regulacji wspierających budowę eko-altan – zapowiada Marcin Musiał z Targów Kielce. To zaskakujący temat, nad którym pochylą się specjaliści z ENERIS Surowce, Izby Architektów RP, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Strzegomiu i Katowicach.

 

„Zamykamy obiegi surowców – energia z odpadów” – to kolejna konferencja, na którą zapraszają Targi Kielce, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu oraz Akademia Recyklingu. Powtórne wykorzystanie śmieci, odzysk odpadów i wpływ na otoczenie to rzeczywistość, od której nie możemy uciec, a szukanie alternatywnych źródeł energii – również w odpadach to ważny temat. Podczas konferencji specjaliści rozmawiać będą między innymi o zagadnieniach dotyczących biogospodarki  i  niewykorzystanego potencjał RDF w Polsce. Prelegenci przybliżą także temat biogazowni jako elementu gospodarki odpadami, a także technologicznie innowacyjnego Biorenu.

 

Konkuruj z najlepszymi!

Podczas wirtualnego wydarzenia zostaną wręczone medale Targów Kielce. Statuetki przyznawane są co roku podczas Ekotech. przez komisję złożoną z ekspertów. Eko-Nowator to prestiżowe nagrody dla firm, które swoimi produktami zmieniają rynek komunalny. Nie zmieniamy tradycji, dlatego również w tym roku komisja przyzna medale i wyróżnienia. Kogo doceni jury złożone z ekspertów? Może będą to nowoczesne rozwiązania dotyczące utylizacji odpadów medycznych? A może transportu odpadów? Śledźcie profil Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki odpadami Ekotech, a dowiecie się więcej!

 

— —