Bezpieczna energia z odpadów

SPALARNIA W KONINIE szansą dla lokalnych przedsiębiorców

W budowę spalarni odpadów w Koninie mają być zaangażowani lokalni przedsiębiorcy. Ratusz organizuje spotkanie wykonawców konińskiej spalarni z przedsiębiorcami.

Spalarnia w Koninie to jedna z największych inwestycji w regionie. Przetarg na realizację zakładu termicznej utylizacji odpadów wygrało konsorcjum polsko – austriackie Integral, Erbud, Introl. Inicjatywa zaangażowania lokalnych przedsiębiorców w przedsięwzięcie wyszła właśnie od przedstawicieli konsorcjum. To duża szansa dla konińskiego biznesu na udział w intratnym przedsięwzięciu oraz zdobycie doświadczenia przy realizacji inwestycji tak dużego kalibru.

W działania na rzecz inwestycji włączył się władze Konina. Prezydent miasta zaprosił na spotkanie wykonawców spalarni w Koninie oraz przedsiębiorców subregionu konińskiego. Spotkanie odbędzie 6 grudnia o 13 w Ratuszu. Konsorcjum wykonawcze zaprezentuje ofertę prac do wykonania. Firmy z koeli będą mogły przedstawić swoje osiągnięcia i kompetencje.

Spalarnia w Koninie

Spalarnia w Koninie ma powstać za 3,5 roku. Inwestycja realizowana jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, tzn zwycięskie konsorcjum jest jednocześnie projektodawcą i wykonawcą. Docelowo budowana w Koninie spalarnia śmieci będzie pracować 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zakład będzie przerabiał do 95 tys. ton odpadów rocznie. Spalarnia obsłuży 330 tys. mieszkańców z blisko 30 gmin oraz samego Konina.