Bezpieczna energia z odpadów

SPALARNIA W KONINIE: Erbud zbuduje spalarnię w Koninie

Spalarnia w Koninie wkrótce ma szansę dołączyć do mapy polskich spalarni. Konsorcjum Integral, Erbud, Introl podpisało umowę na projekt i budowę spalani odpadów w Koninie.

Wartą 364 mln złotych umowę dotyczącą budowy spalarni w Koninie podpisano w poniedziałek. Jej wykonawcą będzie zwycięskie konsorcjum z przetargu Integral, Erbud, Introl. Inwestorem jest Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.

Spalarnia w Koninie ma powstać za 3,5 roku. Inwestycja realizowana jest w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, tzn zwycięskie konsorcjum jest jednocześnie projektodawcą i wykonawcą. Docelowo budowana w Koninie spalarnia śmieci będzie pracować 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zakład będzie przerabiał do 95 tys. ton odpadów rocznie. Spalarnia obsłuży 330 tys. mieszkańców z blisko 30 gmin oraz samego Konina.

Mapa polskich spalarni

Dzięki podpisanej w poniedziałek umowie na budowę spalarni Konin stał się piątym miastem, które rozpoczęło realizację projektu budowy zakładu termicznej utylizacji odpadów. Wcześniej stosowne umowy podpisały Szczecin, Kraków, Bydgoszcz oraz Białystok. Jak dotąd jedyna spalarnia odpadów komunalnych działa w Warszawie. Ale już wkrótce mapa polskich spalarni rozszerzy się zdecydowanie.