Bezpieczna energia z odpadów

Spalarnia w Szczecinie. Budowa ruszy jesienią

Spalarnia w SzczenieBudowa spalarni w Szczecinie ruszy jesienią. Zakład termicznej utylizacji odpadów powstanie na Ostrowie Grabowskim. Spalarnia będzie jedną z największych inwestycji w całym Szczecinie.Jak pisze serwis Moje Miasto pierwsze śmieci i odpady trafią do spalarni śmieci najwcześniej w 2016 roku. Obecnie inwestycja jest na etapie ustalania i konkretyzowania szczegółów technologicznych z wykonawcą zakładu. Trudne i bardzo ważne negocjacje mają zakończyć się ostatecznym projektem budowlanym.

Następnym etapem jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę dla spalarni. Wniosek powinien na przełomie lutego i marca trafić do wojewody. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami pierwsze prace budowlane przy spalarni w Szczenie ruszą jesienią.

Spalarnia w Szczecinie największa inwestycja w regionie

Wykonawcą zakładu termicznej utylizacji odpadów jest Mostostal Warszawa. Inwestycja warta jest ponad 700 mln złotych. Mostostal ma wybudować spalarnię, która będzie utylizowała 150 tys. ton rocznie. Zaplanowane są dwie linie technologiczne o wydajności 10 ton na godzinę.