Bezpieczna energia z odpadów

Targi Kielce po raz 22. z EKOTECH!

W dniach 23-24 lutego po raz 22. odbędą się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Wydarzenie organizowane przez Targi Kielce jest znakomitym miejscem wymiany doświadczeń i biznesowych rozmów, które od lat gromadzi przedstawicieli branży komunalnej w Polsce. W tym roku kieleckie centrum wystawiennicze po raz kolejny stanie się miejscem spotkań największych krajowych i zagranicznych wystawców związanych z sektorem ochrony środowiska i gospodarowaniem odpadami. W ciągu dwóch dni swoje stoiska zaprezentują m.in. producenci rozwiązań transportu odpadów i usług związanych z recyklingiem i segregowaniem śmieci, producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami. Spotkanie branży komunalnej od lat przyciąga uwagę przedstawicieli samorządów oraz pracowników administracji publicznej odpowiedzialnych za tę część gospodarki komunalnej.

Bardzo ważnym punktem EKOTECH-u jest Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, które już po raz 9. zagości w programie targów. Jego organizatorem jest partner strategiczny wydarzenia – firma AK NOVA. Tematyką spotkania będą m.in. najnowsze zmiany w przepisach, praktyki zbiórki i recyklingu odpadów z kraju i zagranicy, a także technologie oraz rozwiązania wykorzystywane w zakresie sortowania i biologicznego przetwarzania odpadów. Integralnym zagadnieniem poruszanym podczas targów jest recykling, którego z pewnością nie zabraknie w trakcie rozmów biznesowych, licznych spotkań, prelekcji i warsztatów. W ich trakcie każdy dowie się, jak prawidłowo segregować, składować, transportować odpady oraz w sposób przyjazny dla środowiska odzyskiwać i wykorzystywać je ponownie. Udział w targach to okazja do spotkań branżowych dotyczących m.in. unieszkodliwiania odpadów i ich obróbki, czy gospodarowania nimi.

Targi EKOTECH to nie tylko stoiska największych wystawców, ale i szereg imprez i wydarzeń towarzyszących. Podczas 22. edycji targów EKOTECH Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zorganizuje konferencję dla gmin „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie”, pokazującą kierunek zmian w dziedzinie ochrony środowiska.

To jednak nie wszystko, co oferują targi EKOTECH! Udział firm zajmujących się demontażem pojazdów i skupem złomu sprawia, że i te sektory doczekają się widowni i uwagi zwiedzających. Na odwiedzających, każdego dnia imprezy, czekać będą punkty konsultacyjne, w których eksperci udzielą porad z zakresu funkcjonowania stacji demontażu pojazdów oraz skupów złomu. W programie targów znalazł się także kącik wymiany zdań między przedsiębiorcami „Złom Kawiarnia”.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odbędą się w dniach 23-24 lutego 2022 roku w Targach Kielce.